Narodil se roku 1984 ve městě Faura (Valencie, Španělsko). Hudební studia zahájil na tamní Hudební škole Joana Garcése Queralta a pokračoval v nich na konzervatořích v La Vall d´Uixó a ve Valencii. Následně studoval na Vyšší hudební konzervatoři Joaquína Rodriga ve Valencii, kde se pod vedením zvláště profesorů Manuela Galdufa a Miguela Fabry zaměřil na dirigování a hru na tenorovou tubu. Během studia se účastnil kursů dirigování a hudební interpretace u Sylvaina Cambrelinga v Lucembursku a v Mohuči (Německo) a u Zsolta Nagyho v Brně, jakož i kursů dirigování vedených Yaronem Traubem, Enrique Garcíou Asensiem a Cristóbalem Solerem ve Valencii.

V letech 2008-2009 působil jako stipendista IVM a studoval dirigování s českým dirigentem Jiřím Bělohlávkem v Madridu, Paříži a Londýně. V roce 2009 získal stipendium MŠMT ČR, které mu na pražském Ústavu hudební vědy FF UK umožnilo dokončit muzikologický výzkum, jehož předmětem byla Dvořákova opera Rusalka. V akademickém roce 2010-2011 studoval obor dirigování na pražské HAMU u profesorů Tomáše Koutníka a Lubomíra Mátla. V současné době je doktorandem dirigování orchestru, obor "Interpretace a teorie interpretace" na JAMU v Brně, kde v současnosti žije.

Vystudoval Valencijskou univerzitu, kde mu byl udělen titul v oboru učitelství se specializací na hudební výchovu. V současnosti přednáší a publikuje články o hudbě, hudební didaktice a výzkumech v oblasti hudby v různých časopisech a na webových stránkách Českého rozhlasu v Praze. Ze Španělska má rovněž magisterské tituly v oborech hudební interpretace a vědy (z​​ Valencian International University) a jazykové a literární vědy (z Valencijské univerzity). Letos publikoval svou první knihu s názvem “Rigoberto Cortina Gallego (1843-1920): vida y obra a la luz de la fuentes documentales“ (Valencia: IAM, 2015), která získala Cenu Euterpe 2015 v oblasti Hudební vědy od společnosti FSMCV. Také je doktorandem na Ústavu hudební vědy Masarykovy Univerzity v Brně a členem Českého filharmonického sboru Brno.

Svou dirigentskou kariéru zahájil u souboru I. E. S. La Vall de Segó (2000-2002). V roce 2007 působil jako asistent šéfdirigenta orchestru Jove Orquestra Simfònica de La Vall d´Uixó, v letech 2008-2010 jako asistent šéfdirigenta Mladého orchestru valencijského kraje (JOGV), a v 2016 byl asistentem dirigenta Cristóbala Solera v Mladým symfonickým orchestru FSMCV. Od sezóny 2017-2018 je asistentem dirigenta v Národním divadle Brno. Jako hlavní dirigent a pohostinsky působil u souborů Unión Musical Santa Cecilia de Chilches, Societat Joventut Musical de Faura, Lira Saguntina de Sagunto, Unió Musical de Quartell, Orquesta Mare Nostrum, Orquesta del Casino Musical de Godella, Orquesta Sinfónica del Conservatorio Superior de Música de Valencia, JOGV, Ensemble Opera Diversa Brno a dalších. Podílel se na řadě festivalů a sálů, mimo jiné v Municipal Centre for Musical Activities v Soluni (Řecko), na pražské HAMU, v Centre Chorégraphique National de Belfort (Francie), v Teatros del Canal v Madridu, Palau de les Arts a Palau de la Música ve Valencii, Auditori de Castelló, Auditori de Peñíscola, Teatro Capitolio de Godella, Teatro Castelar de Elda či Palau d´Altea. V roce 2006 založil soubor Ensemble Col legno, jehož je dodnes uměleckým šéfem a hlavním dirigentem. S tímto souborem premiéroval ve Valencii i v zahraničí skladby současných skladatelů a nahrál několik CD, například hudbu k experimentálnímu představení Lluís Guarner: per què cantar a la terra i al mar? (2013) či CD nazvan Homenaje a la M.I. Academia de la Música Valenciana (2014).

Mnohokrát byl přizván do poroty skladatelské soutěže pro mladé umělce Valencia Crea pořádané valencijskou radnicí. V letech 2008-2012 byl uměleckým ředitelem Cyklu valencijské a komorní hudby Vicenta Garcése ve městě Faura. Je také členem spolků a organizací, jako jsou například Valencijská hudební akademie od roku 2010, Společnost pro hudební vzdělaní ve Španělsku (SEM-EE) v roce 2012, Mouvement Janáček v Paříži v letech 2013-2014, Spolek pro elektroakustickou hudbu ve Španělsku (AMEE) a Hudební nadace Joana Garcése Queralta od 2013, Španělská společnost Hudební vědy (SEdeM) od 2015, mimo jiné.